Biuletyn Informacji Publiczej
Kielecki Park Technologiczny

Ogłoszenia




OGŁOSZENIE OTWARTEGO NABORU NA WYBÓR KONSORCJUM

KPT-DPR.071.46.2015

OGŁOSZENIE OTWARTEGO NABORU NA WYBÓR KONSORCJUM

do wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu nr POWR.04.01.00-IZ.00-00-001/15

Kielecki Park Technologiczny

na podstawie Ustawy z dn. 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. 2014 poz. 1146),

ogłasza otwarty nabór na wybór konsorcjum

do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w konkursie na inkubację innowacji społecznych nr POWR.04.01.00-IZ.00-00-001/15 na projekty w Programie Wiedza Edukacja Rozwój, działanie 4.1. Innowacje społeczne, Oś IV „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Celem organizowanego naboru jest wyłonienie konsorcjum (od 2 do maksymalnie 4 podmiotów tworzących konsorcjum), któremu powierzona zostanie rola Partnerów projektu. W naborze mogą wziąć udział podmioty zaliczane zarówno do sektora finansów publicznych, jak i spoza sektora finansów publicznych, które wniosą do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne i techniczne oraz wspólnie z Liderem Projektu - Kieleckim Parkiem Technologicznym będą aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu  wniosku o dofinansowanie projektu, jak również w jego właściwej realizacji.

Cel konsorcjum:

stworzenie i wzmocnienie ekosystemu, który sprzyja rozwojowi inkubacji innowacji społecznych w obszarze „Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”. Wspierane przez inkubator pomysły/produkty innowacyjne powinny obejmować działania dotyczące poszukiwania rozwiązań na pograniczu obszaru edukacji i zatrudnienia. Przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy, stanowiące pomost między wymaganiami osób młodych i ich przyszłych pracodawców.

Działania mają zapewnić wypracowanie jak najbardziej efektywnej metody wspierania innowacji społecznych, która ma doprowadzić do trwałej poprawy jakości usług społecznych poprzez m.in.:

1.    prowadzenie inkubatora innowacji społecznych, w tym wyszukanie potencjalnych innowatorów społecznych,
2.    dotarcie do nich oraz zachęcenie do udziału w projekcie, udzielenie im pomocy merytorycznej i organizacyjnej/technicznej, zarówno na etapie opracowywania ich pomysłu na innowacje do ewentualnego przyznania grantu, jak i w fazie wdrażania przedsięwzięcia w życie,
3.    nadzór nad testowaniem gotowych rozwiązań oraz wyselekcjonowaniem tych o największym potencjale użytkowym do kolejnego stadium - upowszechniania i włączenia ich do praktyki i polityki.
4.    udzielenie grantów na najlepsze zgłoszone propozycje wspierające cały proces tworzenia innowacji.

Wymagania wobec konsorcjum:

1.    Konsorcjum będzie skupiało od 2 do maksymalnie 4 niezależnych podmiotów, działających w obszarach objętych tematyką projektową.
2.    Konsorcjum wskaże podmiot, który będzie Koordynatorem i będzie je reprezentował.
3.    Podmioty wchodzące w skład Konsorcjum mogą złożyć tylko jedną ofertę.
4.    Konsorcjum wykaże zgodność profilu działalności statutowej wszystkich podmiotów wchodzących w skład Konsorcjum, z określonymi celami partnerstwa oraz celami projektu.
5.    Konsorcjum wykaże doświadczenie w przygotowywaniu, wdrażaniu, realizacji i osiągnięciu wskaźników w projektach, w tym:
a)    posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie w działalności w obszarach merytorycznych projektu, tj. doświadczenie merytoryczne w temacie konkursu oraz doświadczenie w prowadzeniu badań;
b)    posiada doświadczenie we współpracy na rzecz tworzenia innowacji lub na rzecz konkretnej grupy docelowej, zidentyfikowanej we wniosku o dofinansowanie jako użytkownicy/odbiorcy nowych rozwiązań innowacyjnych, z podmiotami działającymi w sektorze innym, niż ten który wnioskodawca/partner reprezentuje;
c)    wskaże dwie kluczowe osoby, z których jedna ma co najmniej 3-letnie doświadczenie merytoryczne w temacie konkursu, druga - co najmniej 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu badań. Każda z przedstawionych osób na etapie składania dokumentów do konsorcjum musi być zatrudniona w organizacji, którą reprezentuje.
6.    Partnerzy tworzący konsorcjum muszą spełniać warunek dotyczący udziału tylko w jednym wniosku składanym w odpowiedzi na dany temat w konkursie tj. „Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”.
7.    Partnerzy tworzący Konsorcjum muszą posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie w realizacji łącznie minimum 10 projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oferty składne przez potencjalnych Partnerów jako Konsorcjum muszą zawierać następujące dokumenty:

1.    Aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny potencjalnych Partnerów tworzących Konsorcjum.
2.    Dane zgłaszającego i osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu oraz osób do kontaktów w sprawie współpracy.
3.    Pisemne oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publicznoprawnych (załącznik 1).
4.    Szacunkowy koszt działań w ramach projektu zaproponowanych przez Konsorcjum.
5.    Dwie referencje środowiskowe poświadczające, że Konsorcjum jest w stanie stworzyć „ekosystem” sprzyjający rozwojowi i upowszechnianiu innowacji społecznych, tj. posiada pozytywne doświadczenie we współpracy z podmiotami działającymi w innym sektorze, niż ten który partner z Konsorcjum reprezentuje. Referencje muszą mieć charakter celowy, tj. być wystawione w związku z zamiarem złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach niniejszego konkursu oraz zawierać konkretne informacje na temat rodzaju współpracy z partnerem i jej ocenę jakościową.
6.    Strategia realizacji projektu grantowego (załącznik 2).
7.    Deklaracja współpracy( załącznik 3).
8.    Formularz oferty na realizację partnerstwa (załącznik 4).
9.    CV kluczowych osób proponowanych przez Konsorcjum (dotyczy Wymagania wobec konsorcjum, pkt. 5 c).
10.    Charakterystykę Konsorcjum wraz z podaniem obszaru działania, zasobów kadrowych, możliwości techniczno-organizacyjnych oraz wykazanego doświadczenia w realizacji projektów zgodnie z kryteriami wyboru dla wszystkich podmiotów wchodzących w skład Konsorcjum (dotyczy Wymagania wobec konsorcjum, pkt. 5 a) oraz 5 b)).
11.    Oświadczenie dot. Wymagania wobec konsorcjum (dotyczy Wymagania wobec konsorcjum,
pkt. 6).
12.    Dokumenty dot. Wymagania wobec konsorcjum (dotyczy Wymagania wobec konsorcjum, pkt. 7).

Składanie ofert:

Oferty należy składać do dnia 12 sierpnia 2015 r. do godziny 14:00 na adres: Kielecki Park Technologiczny, ul. Olszewskiego 6, 25-663 Kielce (pok. 0.15 - sekretariat), z dopiskiem „Oferta konsorcjum - konkurs nr POWR.04.01.00-IZ.00-00-001/15”.
Rozpatrywane będą tylko oferty złożone w terminie.

Kryteria wyboru Konsorcjum:

1.    Zgodność działania potencjalnego Konsorcjum z celami partnerstwa.
2.    Deklarowany wkład Konsorcjum w realizację celu partnerstwa.
3.    Doświadczenia potencjalnego Konsorcjum w obszarach tematycznych, związanych z realizacją projektu.
4.    Przedstawienie strategii realizacji projektu grantowego.
5.    Doświadczenie w realizacji projektów o których mowa w pkt. 7 Wymagania wobec konsorcjum.

Ofertę uznaje się za prawidłową, jeżeli:


1.    została złożona w wymaganym terminie i w wyznaczonym miejscu;
2.    zawiera prawidłowo wypełniony formularz oferty i deklaracji współpracy, podpisane przez upoważnione osoby i opatrzone pieczęciami wnioskodawcy;
3.    została wypełniona czytelnie (komputerowo) w języku polskim;
4.    zawiera wszystkie wymagane załączniki.

Załączniki powinny być w sposób trwały związane (spięte, zbindowane) z ofertą.

Informacja o wyborze Konsorcjum zostanie upubliczniona i ogłoszona na stronie internetowej Kieleckiego Parku Technologicznego w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zakończenia naboru.

Oferty niekompletne zostaną odrzucone.

Procedura odwoławcza

1.    Podmioty, które nie zostały wybrane do pełnienia funkcji Konsorcjum mają możliwość wniesienia odwołania w nieprzekraczalnym terminie 3 dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników naboru w formie pisemnej na adres składania ofert.
2.    Odwołanie zostanie rozpatrzone w terminie 3 dni roboczych od daty wpływu przez komisję powołaną przez Kielecki Park Technologiczny.
3.    W przypadku pozytywnego rozpatrzenia środka odwoławczego przewiduje się uwzględnienie kandydatury w ostatecznym wyborze Konsorcjum.
4.    Informacja o wynikach odwołania zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej Kieleckiego Parku Technologicznego

Informacje dodatkowe:

1)    Partnerem projektu może być podmiot z sektora finansów publicznych jak i spoza sektora finansów publicznych, który wniesie do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne i finansowe oraz wspólnie z Kieleckim Parkiem Technologicznym będzie uczestniczyć w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie oraz realizacji projektu.
2)    Partnerem nie może być podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania (o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych) oraz podmiot powiązany w rozumieniu Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia
17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym
w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z dnia 26.06.2014 r.).
3)    Planowany termin realizacji projektu: luty 2016 r. - luty 2019 r. (może ulec zmianie w trakcie opracowywania wniosku o dofinansowanie).
4)    Udział Konsorcjum w realizacji projektu nie jest gwarantowany i będzie on uzależniony od uzyskania dofinansowania ze środków UE.
5)    Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo unieważnienia naboru bez podawania przyczyny.
6)    Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 41 278 72 00 wew. 1035.

Załączniki - pobierz


Szymon Mazurkiewicz
/-/
Dyrektor
 Kieleckiego Parku Technologicznego

powrót


Utworzono: 2015-07-22 13:53:59 przez Karolina Jorż
Modyfikacja: 2015-07-22 13:58:34 przez Karolina Jorż

Liczba odwiedzin: 1822618