KPT-DPR.081.3.2016
Kielce 25.01.2016
OGŁOSZENIE OTWARTEGO NABORU NA WYBÓR PARTNERA
do realizacji projektu z zakresu szkolnictwa zawodowego
Kielecki Park Technologiczny na podstawie Ustawy z dn. 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. 2014 poz. 1146),
ogłasza otwarty nabór na wybór partnera do realizacji projektu z zakresu szkolnictwa zawodowego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 8 Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.5 Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego oraz kształcenia ustawicznego, Poddziałanie 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Celem organizowanego naboru jest wyłonienie podmiotu, któremu powierzona zostanie rola Partnera projektu. W naborze mogą wziąć udział podmioty zaliczane zarówno do sektora finansów publicznych, jak i spoza sektora finansów publicznych, które wniosą do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne
i techniczne oraz wspólnie z Liderem Projektu - Kieleckim Parkiem Technologicznym będą aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie projektu, jak również w jego właściwej realizacji.
Celem jest realizacja projektu na terenie województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Kielce, rozwijającego i wspierającego szkolnictwo zawodowe.
Zakres tematyczny
- realizacja staży i praktyk zawodowych uczniów u pracodawców,
- rozwój współpracy szkół zawodowych z otoczeniem społeczno - gospodarczym,
- dualny system kształcenia i szkolenia - teoria plus praktyka,
- działania ukierunkowane na podnoszenie kompetencji uczniów poprzez realizację kompleksowych programów doradztwa zawodowego,
- doposażenie szkół i placówek kształcenia zawodowego w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne,
- doskonalenie umiejętności nauczycieli i instruktorów kształcenia zawodowego, zgodnie z potrzebami szkoły lub placówki systemu oświaty,
- opracowanie i wdrożenie programu rozwojowego dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji projektu (nie wcześniej niż):sierpień– grudzień 2016
Kwota planowana na realizację Projektu maksymalnie 4 000 000,00 PLN
Wymagania wobec partnera:
1. Podmiot wykaże zgodność profilu działalności statutowej z określonymi celami partnerstwa oraz celami projektu.
2. Partner ma siedzibę na terenie województwa świętokrzyskiego.
3. Partner jest uprawniony do aplikowania zgodnie z zapisami SZOOP konkursu.
4 Podmiot posiada doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego o podobnym charakterze.
5 Wykaże doświadczenie w przygotowywaniu, wdrażaniu, realizacji i osiągnięciu wskaźników w projektach (w okresie ostatnich 3 lat), w tym:
a) co najmniej 2 projektów obejmujących teren województwa świętokrzyskiego
b) co najmniej 2 projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego,
c) co najmniej 2 projektów dotyczących wsparcia kształcenia zawodowego, w tym organizacji praktyk, staży dla uczniów w przedsiębiorstwach lub dualnego kształcenia, szkoleń nauczycieli,
d) co najmniej 1 projekt o wartości łącznej budżetu całkowitego co najmniej 1 mln PLN.
Oferty składne przez potencjalnych Partnerów jako Konsorcjum muszą zawierać następujące dokumenty:
1. Aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny potencjalnego partnera i lokalizację w województwie.
2. Dane zgłaszającego i osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu oraz osób do kontaktów w sprawie współpracy.
3. Opis koncepcji realizacji zadań w ramach projektu.
4. Pisemne oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publicznoprawnych (załącznik 1).
5. Deklaracja współpracy (załącznik 2).
6. Formularz oferty (załącznik 3).
7. CV kluczowych osób proponowanych przez Partnera do realizacji projektu.
8. Charakterystykę podmiotu wraz z podaniem obszaru działania, zasobów kadrowych, możliwości techniczno-organizacyjnych oraz wykazanego doświadczenia w realizacji projektów zgodnie z kryteriami wyboru.
Do konkursu nie mogą przystępować podmioty, które podlegają wykluczeniu z ubiegania się
o dofinansowanie na podstawie art. 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 157 poz. 1240 z późn. zm.)
Formularz Oferty, Oświadczenia kandydata na partnera projektu oraz Deklaracja współpracy powinny być podpisane przez osoby uprawnione (lub załączone pełnomocnictwo potwierdzone notarialnie).
Warunkiem rozpatrzenia kandydatury Wnioskodawcy jest złożenie w zaklejonej
i opieczętowanej kopercie z dopiskiem „Konkurs na wybór Konsorcjum Projektu - Podniesienie jakości kształcenia zawodowego” - oferty z załącznikami oraz deklaracji uczestnictwa w partnerstwie podmiotów (wzory druków do pobrania w załączeniu) w sekretariacie Kieleckiego Parku Technologicznego, ul. Olszewskiego 6, 25-663 Kielce, pokój 0.15 lub przesłanie pocztą na adres: Kielecki Park Technologiczny, ul. Olszewskiego 6, 25-663 Kielce, w terminie do dnia 16 lutego 2016 r. do godziny 15:00 (decyduje data wpływu oferty).
Ofertę uznaje się za prawidłową, jeżeli:
1. została złożona w wymaganym terminie i w wyznaczonym miejscu,
2. zawiera prawidłowo wypełniony formularz oferty i deklaracji współpracy, podpisane przez upoważnione osoby i opatrzone pieczęciami wnioskodawcy,
3. została wypełniona czytelnie (komputerowo) w języku polskim,
4. zawiera wszystkie wymagane załączniki.
Załączniki powinny być w sposób trwały związane (spięte, zbindowane) z ofertą.
Złożone oferty zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej w terminie 7 dni od dnia ostatecznego terminu składania ofert przez powołaną w tym celu komisję konkursową.
Oferty niekompletne zostaną odrzucone.
Decyzję o wyborze partnera akceptuje Kielecki Park Technologiczny, po zapoznaniu się
z opinią komisji, biorąc pod uwagę następujące kryteria merytoryczne:
- doświadczenia potencjalnego partnera i kadry w obszarach tematycznych, związanych z realizacją projektu (0-5, tym doświadczenie we współpracy ze szkołami, doświadczenie kadry, realizacja projektów na styku szkoła-firma)
- przedstawienie koncepcji realizacji projektu i przewidywanej współpracy w trakcie przygotowania projektu i jego faktycznej realizacji (0-5, w tym ocena spójności celów i zadań, zgodność z typami projektów i SZOOP jak również koncepcją działania KPT)
- wkład potencjalnego Konsorcjum w realizację partnerstwa (0-5, w tym wkład dot. zasobów ludzkich, technicznych i organizacyjnych)
Informacja o wyborze Konsorcjum zostanie upubliczniona i ogłoszona na stronie internetowej Kieleckiego Parku Technologicznego w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zakończenia naboru.
Zakończenie procedury i wytypowanie Konsorcjum projektu nie jest równoznaczne z przekazaniem dofinansowania na realizację wskazanych w ogłoszeniu zadań. Ogłaszający zastrzega sobie prawo modyfikowania i wprowadzania zmian do proponowanych założeń, na etapie przygotowania umowy partnerskiej i wniosku o dofinansowanie.
Procedura odwoławcza
1. Podmiotom biorącym udział w naborze przysługuje prawo odwołania się od decyzji wskazującej wybrane Konsorcjum w terminie 3 dni roboczych od daty powiadomienia
o wyborze Konsorcjum projektu. Po upływie tego terminu odwołania nie będą rozpatrywane.
2. Odwołanie zostanie rozpatrzone w terminie 3 dni roboczych od daty wpływu przez komisję powołaną przez Kielecki Park Technologiczny.
3. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia odwołania przeprowadzone zostaną ponowne negocjacje z udziałem zainteresowanych stron postępowania.
4. W przypadku negatywnego rozpatrzenia odwołania, wnioskodawca otrzyma drogą pisemną informację o przyczynach nie uwzględnienia odwołania, wraz z uzasadnieniem.
5. Informacja o wynikach odwołania zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej Kieleckiego Parku Technologicznego.
Szczegółowych informacji w sprawie naboru do Konsorcjum udziela Dział Projektów Rozwojowych Kieleckiego Parku Technologicznego, ul. Olszewskiego 6, Kielecki Park Technologiczny, piętro I, pokój 1.17, tel. 41 278 72 10 – Joanna Rudawska.
Dokumenty do pobrania znajdują się : TUTAJ
Szymon Mazurkiewicz
/-/
Dyrektor
Kieleckiego Parku Technologicznego